csbghrdanlenfrdeelhugaitnoplptrorugdsrskslessvuk

Čistě osobní stránky o všem možném

Glosář

Jsou věci mezi nebem a zemí, nad kterými je dobré, se alespoň občas zamyslet. 

Jsou věci, které nám nedají spát, potože se nás dotýkají a ať chceme nebo ne, ovlivňují náš život. 

Moje zamyšlení >>>

<<>>

Dřevořezby

Literární pokusy

Občas se za dlouhých zimních večerů pusím do psaní. Výsledkem je několik povídek, i pár poetických pokusů.

Povídky >>>

Poetika >>>

 

<<>>

Fotografie

Fotografii, především fotografii krajinářské, se věnuji už od školních let. 

 

Fotografické výstavy >>>

<<>>

Kresby

 

<<>>

Chráněná území ve fotografii

Většinu života jsem prožil uprostřed Českomoravské Vysočiny a v letech 1972 - 1990 jsem zde působil také jako dobrovolný strážce Chráněné krajinné oblasti "Žďárské vrchy". Díky tomu, jsem v přírodě trávil převážnou část volného času. Netrvalo dlouho a pobyt v přírodě jsem spojil s dalším koníčkem, s krajinářskou fotografií. Díky tomuto spojení vznikl projekt, ve kterém bych rád přiblížil alespoň některá, méně známá chráněná území a přírodní zajímavosti a zachytit je objektivem fotoaparátu. 

Nejde o žádný vědecký projekt, věnující se podmínkám a sáhodlouhým popisům jednotlivých druhů rostlin a živočichů, kteří se v chráněných územích vyskytují. Takových webů existuje dostatek. Jeho cíl je poněkud jiný. Prostřednictvím fotografií přiblížit návštěvníkům stránek některá zajímavá místa, a ukázat jim život v těchto chráněných územích.

Na těchto stránkách najdete několik ukázek z celého projektu. Všechny fotografie potom na stránkách

"Chráněná území ve fotografii".

Kategorie územní ochrany

Každý typ chráněného území požívá jiný stupeň ochrany. Popis stupňů ochrany najdete pod odkazy jednotlivých kategorií. Odkazy vedou na stránky wikipedia.cz

Nejvyšší stupeň ochrany se vztahuje na Národní parky, nejnižší na Přírodní památky

Mimo fotografií z uvedených chráněných území, najdete ve fotogaleriích i fotografie z dalších lokalit, nepožívajících statut chráněných území, která však bezesporu patří k přírodním zajímavostem

Ostatní skladby

Nejraději si zahraji a zazpívám s kamarády trampy, ať už u táborového ohně nebo třeba v malé útulné hospůdce. Při takových příležitostech se samozřejmě hrají trampské, country i lidové písničky (a nejenom skotské a irské). Občas se ale člověk dostane do situace, pro kterou trampské písničk nemusí být tím nejlepším repertoárem. Třeba na firemních večírcích, svatbách apod. Potom se musí, chtě, nechtě, sáhnout i k jinému žánru...  

 

Anička dušička

 

Besame Mucho

 

Bílé vánoce

 

Buď pořád se mnou
(V pravé poledne)

 

Can´t help falling in love

 

Danielis - vánoční (latinská)

 

Dům vychízejícího slunce

 

Holky já mám všechny rád

 

Já si vsadil na pár tónů

 

Kdyby sis oči vyplakala (Milenci v texaskách

 

Milenci v texaskách

 

My Way

 

Pár havraních copánků

 

Podivný spáč

 

Tichá noc, svatá noc

 

Svítá

 

Nebeští jezdci

 

Rehradice

 

Saint Louis Blues

 

Valčík na rozloučenou

Fotografické výstavy

letak a5

 Plakát

Únor 2016
Městská knihovna Beroun

Autorskou výstavu fotografií, s názvem
"Romantická krajina ve fotografii"
jsem uspořádal spolu s olomouckou fotografkou
Mgr. Janou Černoškovou.

vystava

Z návštěvní knihy

 DSC0003

 

Výstava Beroun - únor 2016

 DSC0008

 

Výstava Beroun - únor 2016 

 DSC0009

 

Výstava Beroun - únor 2016

 DSC0011

 

Výstava Beroun - únor 2016

 DSC0017

 

Výstava Beroun - únor 2016

1. červenec - 15. říjen 2015
Keltské centrum Druid v Praze

Společná autorská výstava fotografií Jiřího Valíčka a Mgr. Jany Černoškové.

druid

Keltské centrum Druid Praha 
únor 2015

DSC 0001

Keltské centrum Druid Praha 
únor 2015

DSC 0009

Keltské centrum Druid Praha 
únor 2015

DSC 0003

Keltské centrum Druid Praha 
únor 2015

DSC 0015

Keltské centrum Druid Praha 
únor 2015

 

Předchozí výstavy

Březen 2014 Autorská výstava fotografií ve výstavní síni Městské knihovny v Pečkách

Leden 2014 Autorská výstava fotografií v Informačním centru Poděbrady

Vítejte

na mých osobních stránkách. Možná trochu zvláštních, možná i trochu nezvyklých

Válka je vůl

Vstoupili jste na stránky, které možná trochu vybočují ze stereotypu. Nejsou věnovány žádnému úzce specifickému tématu ani si nekladou za cíl seznamovat návštěvníky s novými programy, či jinou počítačovou problematikou. Jsou to prostě jen obyčejné internetové stránky věnované všemu, co přináší život. Najdete zde pár písniček které se mi líbí a věřím, že se budou líbit i jiným, fotografie, ukázky mých řezbářských prací i pár grafických pokusů.

Pod odkazem "Chráněná území" najdete fotografie, pořízené v chráněných územích, Přírodních rezervací, Národních přírodních památek a Přírodních památek. 

 

Něco o mně:

Večer v Kutné Hoře

Něco (a není toho zrovna málo, už pamatuji), což ale na druhou stranu, pokud se věku týče, vůbec nic neznamená. Snad jen to, že za ta léta už o životě leccos vím, leccos jsem poznal a zažil. A přestože to nebylo všechno vždycky jen krásné, jsem pořád nenapravitelný optimista, věřící, že síla člověka není v tom, že nikdy nepadne, ale v tom, že se vždycky znovu a znovu dokáže zvednout a jít dál.

A ještě ke všemu jsem Ryba. Ryba se vším, co k ní patří, se všemi dobrými i horšími vlastnostmi tohoto znamení. Snad i proto mne přitahuje umění a občas těm opravdovým umělcům tak trochu "fušuji" do řemesla. Ať už se jedná o výtvarné umění, fotografii, dřevořezbu nebo o hudbu či literaturu. Občas napíšu nějaký článek do novin, něco do šuplíku a sem tam se pokusím i o kousek poesie nebo o nějaký text k písničkám.

První kytaru jsem si koupil v patnácti letech za peníze těžce vydělané na letní brigádě v cihelně, zúčastnil jsem se několika výstav fotografií a před několika lety jsem uspořádal svoji první a prozatím také poslední výstavu kreseb (s ohledem na to, že učitelé "Výtvarné výchovy" nebyli z mých školních výtvorů právě nadšeni, což dávali neúprosně najevo jejich hodnocením, to jistě není bez zajímavosti).

Mojí největší, nejstarší, nejmilejší a také časově nejnáročnější zálibou je ale fotografie, které se věnuji už od školních let. Věnuji se především fotografii krajinářské a fotografii památek, především zřícenin, kostelů i starých a opuštěných hřbitovů. S tím samozřejmě úzce souvisí i cestování. Pro mnohé jsem "cvok", protože pro pěkný snímek pořízený za svítání, neváhám vstát i třeba ve dvě hdiny ráno a ujet stovky kilometrů na místo, které je pro mne zajímavé.

A co dál?

Věnuji se ale i prozaičtějším činnostem. Poznal jsem různá povolání a od toho původního - strojařiny, jsem se nakonec dostal až k počítačům a internetu, kterým se po téměř dvaceti letech zaměstnání v IT věnuji pořád, i když už si užívám důchodu. Ale proč ne. Člověk se pořád má co učit, a tak alespoň nezakrní.

 

 

Co na závěr?

A co nemám rád? Nemám rád spěch (už Komenský přece tvrdil, že "Veškeré kvaltování toliko hovadu dobré jest"), lidi kteří ze sebe dělají něco co nejsou, lidskou nadutost, pýchu, netolerantní egoisty a lidi, kteří jsou ochotní, obrazně řečeno, jít pro svoji kariéru a vlastní prospěch i přes "mrtvoly". 

Problém je, že těch kteří nějak zapomínají, že by se k ostatním měli chovat přesně tak, jak chtějí aby se oni chovali k nim, je kolem nás dost a dost a díky honbě za kariérou, jako by jich neustále přibývalo.

Říká se, že proti lidské blbosti jsou i bohové bezmocní, a že moudřejší by měl vždy ustoupit. Možná by to tak mělo být. Na druhou stranu ale, kdyby moudřejší vždycky jen ustupovali...

 

Licence

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons
Uveďte původ, Neužívejte komerčně, Nezpracovávejte
3.0 Česká republika License
.

Pro možnost použití zde publikovaných fotografií ke komerčním účelům, kontaktujte autora se žádostí o udělení licence

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s využíváním cookies,
sloužícím pro autentizaci uživatelů a pro statistiku návštěvnosti.