Facebook

Návštěvy

701726
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Vše
568
530
2054
669463
15975
27071
701726

Your IP: 54.196.215.69
2018-02-21 21:15

 

Motto:

Nakonec jsem  si našel vlastní naprosto jednoduchý recept na kreativitu: zůstaňte sví. Nesnažte se vyniknout; nesnažte se o úspěch; nepokoušejte se dělat fotky, aby se líbily ostatním - prostě si udělejte sami radost.

Ralph Steiner

 

 

Fotografie

Fotografii a fotografování se věnuji už hezkou řádku let nebo spíš desetiletí a doby prvních pokusů, kdy jsem se v zatemněném slepě snažil vyvolat svoje první fotografie, jsou již dávnou historií. Začátky nebyly lehké a nejednou jsem díky neúspěchům řešil otázku přímo hamletovskou: "Být, či nebýt? Fotit nebo všechno zahodit"? Jak vidíte, fotoaparát jsem nezahodil, láska k fotografii zvítězila.

Nedostatek času a časová náročnost zpracování klasických "papírových" fotografií málem způsobily, že jsem fotografii pověsil na hřebíček, ale nakonec, i přes několikaletou přestávku, láska k fotografii zvítězila a opět jsem se k ní vrátil. Jen se změnila technika a klasickou zrcadlovku, starou, dobrou Prakticu nahradila novější, digitální zrcadlovka NIKON.

Svaz Českých Fotografů

Od vzniku Svazu českých fotografů jsem jeho členem a v současnosti se věnuji především krajinářské fotografii a fotografii památek, zejména památek architektonických. Během posledních několika let jsem uspořádal několik autorských výstav. Na poslední z nich, která proběhla od července do října 2015 v pražském centru Druid, jsem vystavoval společně s olomouckou fotografkou Janou Černoškovou. Další výstavu, která se uskuteční v únoru 2016 v Městské knihovně v Berouně, připravuji. 

V dnešní době digitálních  fotoaparátů, se stalo fotografování velicce snadnou záležitostí. Není nutné experimentovat s vývojkami, "čarovat" rukama pod zvětšovákem, abychom dosáhli vyrovnaných rozdílů světel a stínů... Stiskeme jen spoušť a automatika digitálního fotoaparátu udělá svoje. My potom je fotografii stáhneme do počítače a možná ji trocchu upravíme některýmm z řady grafických programů. Takhle alespoň uvažuje velké množství těch, kteří jsou přesvědčeni, že pořízením digitálního fotoaparátu se z nich automaticky stávají fotografové.  Skutečnost se ale poněkud jiná. Jak už přeed mnoha lety řekl bynikající fotograf Bob Kolbrener:

"Koupíte-li si flétnu, nestáváte se flétnistou, sle stáváte se vlastníkem flétny. Koupíte-li si fotoaparát, nestáváte se fotografem, ale vlastníkem fotoaparátu". 

Komentáře   

0 # Petra 2016-01-16 19:38
Tvé fotky vždy potěší duši :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Valíček 2016-02-16 17:33
Díky Peťo... :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat